De iPhone applicatie die voor PhotoQ ontwikkeld is, is door Apple geweerd uit de Applestore. In Portfolio’s, de dienst van PhotoQ waar de applicatie voor bedoeld is, staan volgens Apple “seksueel expliciete foto’s”. Volgens PhotoQ-oprichter Edie Peters gaat Apple te ver: “De foto’s zijn interessant om te bekijken, maar als je ze ziet, begrijp je gelijk dat ze in het geheel niet zijn gemaakt ter opwekking van erotisch genot. Feitelijk beknot Apple de journalistieke vrijheid.” Er wordt nu gewerkt aan een oplossing om de app wel goedgekeurd te krijgen.
Gerelateerde berichten
04-05-2016 16:34
Fotoboeken met waterschade
14-03-2014 15:00
Boekenbal bij PhotoQ Bookstore
13-02-2014 18:55
Donkere Kamer Rotterdam #2: lekker onderdompelen in fotografie
Categorieën
Meest gelezen
Meeste reacties
Fotograferen voor een fooi?
27-02-2013
Tien jaar webloggen over fotografie
12-08-2011
Stoppen of doorgaan?
17-04-2012
Welkom in het leven, lieve kleine (bis)
28-05-2014
Nieuwste van Blog
Oliviero Toscani overleden
13-01-2025 18:42
De Italiaanse fotograaf Oliviero Toscani is vandaag, 13 januari, overleden. Hij leed aan de ziekte amyloïdose. Toscani is vooral bekend geworden door de spraakmakende campagnes die hij voor het kledingmerk Benetton maakte.
(meer…)
Fusie Getty Images en Shutterstock is geen goed nieuws voor de fotograaf
13-01-2025 11:17
Stockfotobureaus Getty Images en Shutterstock kondigden onlangs aan dat ze willen fuseren, na goedkeuring door de aandeelhouders en de toezichthouders. Getty Images wordt dan verreweg de grootste beeldbank. Voor de fotografie is dat niet direct goed nieuws.
(meer…)