Het Rijksmuseum heeft een enorme collectie aan fotografisch materiaal bestaande uit ongeveer 140.000 foto’s, fotoboeken en albums. Tot nu toe werd er maar mondjesmaat wat mee gedaan. Vanaf november 2014 moet daar een einde aan komen. In de gerenoveerde Philipsvleugel krijgt de fotografie een vaste plek, meldt Het Parool. Vanaf november zal in die vleugel, het enige deel van het Rijksmuseum dat tijdens de grote verbouwing open was, de tentoonstelling Modern Times te zien zijn. Het zal de eerste grote overzichtstentoonstelling zijn met fotografie uit de 20e eeuw die in bezit is van het Rijksmuseum. Op de tentoonstelling zullen vierhonderd foto’s de ontwikkeling in de fotografie laten zien, waarbij zowel de kunstvorm als het gebruik als journalistiek medium aan bod komen. Tegelijk zal ook Document Nederland, de jaarlijkse documentaire fotografieopdracht van het Rijksmuseum, te zien zijn in één van de zalen in de Philipsvleugel. Hans van der Meer maakte daarvoor een serie langs de Nederlands-Belgische grens, met als thema ‘De grenzen van Nederland.’ Vanaf februari 2015 zal deze zaal gebruikt worden als permanente ruimte voor fotografie. Het is de bedoeling dat dan om de drie maanden een andere deel van de collectie te zien zal zijn. De nieuwe plek voor fotografie maakt een dagje Amsterdam nog drukker voor de fotoliefhebber, want naast het Rijksmuseum horen Foam en Huis Marseille al een tijdje tot de ‘verplichte’ kost.
Gerelateerde berichten
04-04-2024 19:43
Museumrondleiding
01-02-2020 20:57
Eddy van Wessel wint terecht voor derde keer de Zilveren Camera
29-01-2020 16:47
Bedrijven Unseen failliet verklaard
Categorieën
Meest gelezen
Meeste reacties
Fotograferen voor een fooi?
27-02-2013
Tien jaar webloggen over fotografie
12-08-2011
Stoppen of doorgaan?
17-04-2012
Welkom in het leven, lieve kleine (bis)
28-05-2014
Nieuwste van Blog
Trump en Musk samen, ik kan er naar blijven kijken
20-01-2025 11:07
Een foto met Trump en Musk is een van mijn favoriete foto’s van het afgelopen jaar. Niet omdat ik die mannen zo aantrekkelijk vind. Godbetert, in geen enkel opzicht. Ze geven mij eerder nachtmerries. Maar die foto is prachtig.
(meer…)
De fotojournalist is een hardwerkende Nederlander. Maar verdienen?
17-01-2025 16:26
De fotojournalist werkt hard en verdient weinig. Dat is een van de conclusies die je kunt trekken uit de NVJ Arbeidsmarktmonitor 2024 die deze week werd gepresenteerd. Het behandelt de hele journalistieke markt. Over specifiek fotojournalistiek valt genoeg te vinden.
(meer…)
Nieuwsfoto van het Jaar: voegt het echt wat toe?
15-01-2025 21:44
“Wat een mooie foto’s allemaal he?” zegt een vrouw tegen mij als ik langs de expositie van de Nieuwsfoto van het Jaar loop. Echt onder de indruk ben ik niet. En wat voegt deze wedstrijd eigenlijk toe?
(meer…)