De Zweedse fotojournalist Paul Hansen is op 23 oktober geraakt door twee kogels toen hij aan het werk was in de Irakese stad Mosul. Een sluipschutter zou op hem hebben geschoten. De eerste kogel raakte zijn helm, de tweede kwam door zijn kogelwerend vest heen. Gelukkig valt de verwonding van Hansen mee, nog dezelfde dag is hij geopereerd en maakt het ‘naar omstandigheden goed,’ zoals hij zelf zegt. Hansen is een ervaren fotojournalist, die in 2013 de World Press Photo of the Year won voor zijn foto van een begrafenis in Gaza en dit jaar een tweede prijs voor een foto over de vluchtelingenproblematiek.
Gerelateerde berichten
Fotojournalisten en beeldredacteuren: blijf van de kloonstempel af
Goede fotojournalistiek is belangrijker dan ooit
Waarom fotografen als Eddy van Wessel zo ontzettend belangrijk zijn
Categorieën
Meest gelezen
Meeste reacties
Fotograferen voor een fooi?
Tien jaar webloggen over fotografie
Stoppen of doorgaan?
Welkom in het leven, lieve kleine (bis)
Nieuwste van Blog
Oliviero Toscani overleden
De Italiaanse fotograaf Oliviero Toscani is vandaag, 13 januari, overleden. Hij leed aan de ziekte amyloïdose. Toscani is vooral bekend geworden door de spraakmakende campagnes die hij voor het kledingmerk Benetton maakte.
(meer…)
Fusie Getty Images en Shutterstock is geen goed nieuws voor de fotograaf
Stockfotobureaus Getty Images en Shutterstock kondigden onlangs aan dat ze willen fuseren, na goedkeuring door de aandeelhouders en de toezichthouders. Getty Images wordt dan verreweg de grootste beeldbank. Voor de fotografie is dat niet direct goed nieuws.
(meer…)
Fotojournalisten en beeldredacteuren: blijf van de kloonstempel af
Fotojournalistiek en Photoshop is geen ideale combinatie. De verleiding is groot en te makkelijk om wat aan de foto te veranderen. Zeker met AI. De geloofwaardigheid staat op het spel. Dus moeten fotograaf en beeldredacteur op de vingers gaan zitten.
(meer…)