Fotograaf Koos Breukel, het Mondriaanfonds en kunstenares Iris van Dongen hebben het geschil bijgelegd dat was ontstaan rond de toekenning van de staatsportretten van koning Willem-Alexander. Het Mondriaanfonds had twaalf kunstenaars gevraagd een voorstel te maken voor een staatsieportret van de nieuwe koning. Van Dongen had voor het voorstel een foto van Koos Breukel gebruikt en nagetekend. Daarbij werd de naam van de fotograaf niet vermeld. Breukel beschuldigde Van Dongen daarop van plagiaat. Het Mondriaanfonds heeft zich daarvoor nu verontschuldigd, het was nooit de bedoeling geweest dat de schets van Van Dongen verspreid zou worden zonder de verwijzing naar Breukel. In overleg is nu besloten dat Breukel het werk van Van Dongen in bruikleen krijgt. Later dit jaar zal de schets naast de foto van Breukel komen te hangen in de Dutch National Portrait Gallery in de voormalig Valerius Kliniek in Amsterdam.
Trefwoorden:
Gerelateerde berichten
22-07-2015 14:17
Taylor Swift past fotocontract aan na protesten
28-10-2014 09:30
Burenruzie over huizenfoto’s
26-06-2014 11:05
Hoera! Mijn foto is gepubliceerd
Categorieën
Meest gelezen
Meeste reacties
Fotograferen voor een fooi?
27-02-2013
Tien jaar webloggen over fotografie
12-08-2011
Stoppen of doorgaan?
17-04-2012
Welkom in het leven, lieve kleine (bis)
28-05-2014
Nieuwste van Blog
Trump en Musk samen, ik kan er naar blijven kijken
20-01-2025 11:07
Een foto met Trump en Musk is een van mijn favoriete foto’s van het afgelopen jaar. Niet omdat ik die mannen zo aantrekkelijk vind. Godbetert, in geen enkel opzicht. Ze geven mij eerder nachtmerries. Maar die foto is prachtig.
(meer…)
De fotojournalist is een hardwerkende Nederlander. Maar verdienen?
17-01-2025 16:26
De fotojournalist werkt hard en verdient weinig. Dat is een van de conclusies die je kunt trekken uit de NVJ Arbeidsmarktmonitor 2024 die deze week werd gepresenteerd. Het behandelt de hele journalistieke markt. Over specifiek fotojournalistiek valt genoeg te vinden.
(meer…)
Nieuwsfoto van het Jaar: voegt het echt wat toe?
15-01-2025 21:44
“Wat een mooie foto’s allemaal he?” zegt een vrouw tegen mij als ik langs de expositie van de Nieuwsfoto van het Jaar loop. Echt onder de indruk ben ik niet. En wat voegt deze wedstrijd eigenlijk toe?
(meer…)