De Britse fotojournalist Paul Conroy is veilig uit Syrië gesmokkeld. De fotograaf was gewond geraakt bij de beschietingen in Homs, waarbij journaliste Marie Colvin en fotograaf Rémi Ochlik het leven lieten. Conroy zou volgens de BBC met behulp van de Syrische oppositie naar Libanon zijn gesmokkeld. Hij wordt nu behandeld aan zijn verwondingen aan maag en been. Het is nog onduidelijk of journalist Edith Bouvier en fotograaf William Daniels ook veilig uit Syrië zijn gered.
Trefwoorden:
Gerelateerde berichten
Nieuwsfoto van het Jaar: voegt het echt wat toe?
Fotojournalisten en beeldredacteuren: blijf van de kloonstempel af
Goede fotojournalistiek is belangrijker dan ooit
2 Comments Leave a Reply
Geef een reactie
Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.
Categorieën
Meest gelezen
Meeste reacties
Fotograferen voor een fooi?
Tien jaar webloggen over fotografie
Stoppen of doorgaan?
Welkom in het leven, lieve kleine (bis)
Nieuwste van Blog
Nieuwsfoto van het Jaar: voegt het echt wat toe?
“Wat een mooie foto’s allemaal he?” zegt een vrouw tegen mij als ik langs de expositie van de Nieuwsfoto van het Jaar loop. Echt onder de indruk ben ik niet. En wat voegt deze wedstrijd eigenlijk toe?
(meer…)
Oliviero Toscani overleden
De Italiaanse fotograaf Oliviero Toscani is vandaag, 13 januari, overleden. Hij leed aan de ziekte amyloïdose. Toscani is vooral bekend geworden door de spraakmakende campagnes die hij voor het kledingmerk Benetton maakte.
(meer…)
Fusie Getty Images en Shutterstock is geen goed nieuws voor de fotograaf
Stockfotobureaus Getty Images en Shutterstock kondigden onlangs aan dat ze willen fuseren, na goedkeuring door de aandeelhouders en de toezichthouders. Getty Images wordt dan verreweg de grootste beeldbank. Voor de fotografie is dat niet direct goed nieuws.
(meer…)
Reddingsactie Homs eist levens
` Bij een mislukte poging om de Franse journaliste Edith Bouvier uit Syrië te evacueren zijn enkele doden gevallen. Dat zegt de coördinator van het team dat de reddingsoperatie uitvoert. De slachtoffers zijn leden van de Syrische oppositie. Bouvier is nog in Homs, waar ze eerder gewond raakte.
De coördinatie van de reddingspoging wordt gedaan vanuit Libanon. Kort voor de mislukte reddingsactie kwamen al negen Syrische oppositieleden om toen ze Bouvier medicijnen kwamen brengen.
President Sarkozy zei vandaag dat ze al veilig in Libanon was, maar daar kwam hij later van terug.
Gedode journalisten Homs gevonden
` De lichamen van de in Homs omgekomen journalisten Colvin en Ochlik zijn door de Syrische autoriteiten gevonden op een begraafplaats in de wijk Baba Amr. Ze worden overgebracht naar Damascus.
Gisteren dook op internet een video op, waarop is te zien dat opstandelingen de in plastic gewikkelde lichamen volgens islamitisch gebruik begraven. De wijk is inmiddels ingenomen door militairen van het Syrische regime.
De Amerikaanse Marie Colvin en en de Fransman Remi Ochlik kwamen vorige week om bij de belegering van Baba Amr. Hun lichamen worden via de Poolse ambassade naar de VS en Frankrijk teruggebracht.