Het werk van Araki staat mijlenver van mijn soort fotografie en toch vind ik het helemaal geweldig. Het is ongrijpbaar, erotisch, grof, confronterend. Maar vooral is het heel persoonlijk. Het gaat niet om wat er nu precies op staat, maar om wat het met je doet. Bij Araki raakt het me, al weet ik niet precies waarom. Dat heb ik met Japanse fotografie wel vaker, ik houd wel van die afwijkende fotografie. Nog even en dan kan ik me weer verbazen, want vanaf 19 december is een overzichtstentoonstelling te zien van Araki in Foam, met zowel nieuw als oud werk. Het zal een mooi contrast zijn met het werk van Vivian Maier, dat ook in Foam hangt.
Trefwoorden:
Gerelateerde berichten
27-09-2019 17:14
Lust for life, een ode aan Van der Elsken’s kleurenfotografie?
26-12-2018 14:07
Terzijde: bevlogen werk van Ton Broekhuis
02-11-2018 10:12
De overdaad van Lauren Greenfield
Categorieën
Meest gelezen
Meeste reacties
Fotograferen voor een fooi?
27-02-2013
Tien jaar webloggen over fotografie
12-08-2011
Stoppen of doorgaan?
17-04-2012
Welkom in het leven, lieve kleine (bis)
28-05-2014
Nieuwste van Blog
Nieuwsfoto van het Jaar: voegt het echt wat toe?
15-01-2025 21:44
“Wat een mooie foto’s allemaal he?” zegt een vrouw tegen mij als ik langs de expositie van de Nieuwsfoto van het Jaar loop. Echt onder de indruk ben ik niet. En wat voegt deze wedstrijd eigenlijk toe?
(meer…)
Oliviero Toscani overleden
13-01-2025 18:42
De Italiaanse fotograaf Oliviero Toscani is vandaag, 13 januari, overleden. Hij leed aan de ziekte amyloïdose. Toscani is vooral bekend geworden door de spraakmakende campagnes die hij voor het kledingmerk Benetton maakte.
(meer…)
Fusie Getty Images en Shutterstock is geen goed nieuws voor de fotograaf
13-01-2025 11:17
Stockfotobureaus Getty Images en Shutterstock kondigden onlangs aan dat ze willen fuseren, na goedkeuring door de aandeelhouders en de toezichthouders. Getty Images wordt dan verreweg de grootste beeldbank. Voor de fotografie is dat niet direct goed nieuws.
(meer…)